Українці не можуть уявити своє життя без цього овоча, його знає та вживає кожна родина та без нього неможливо приготувати страви, в яких буряк є головним інгредієнтом. А ось в Англії зовсім інакше! Більшість мешканців Сполученого королівства навіть ніколи не куштували цей овоч та не можуть уявити, як він виглядає! Дивно? Але це факт!
Сьогодні ми з вами віртуально завітаємо до супермаркетів, ринку Англії та дізнаємося про культуру споживання буряку в Англії. Залишайтеся з нами, буде цікаво!
Якщо ви вирішили, що буряк в Англії, дійсно важко знайти, то це не так. Він є в достатній кількості, але зовсім в іншому вигляді, не таким, як ми звикли його бачити. Розпочнемо наше дослідження зі свіжого буряка.
Свіжий буряк
Буряк у свіжому вигляді, в такому, як ми звикли його бачити, знайти важко. Я дослідила 5-ть супермаркетів і тільки в одному знайшла свіженький бурячок. Ціна пучка вагою 500 грамів коштує 2 фунти (якщо перевести в гривні, то це буде приблизно 100 гривень). Але подивіться, який він має вигляд! Він досить маленький. Вага одного бурячку приблизно 70-80 грамів. В Англії дуже рідко вирощують великий буряк, чому є багато причин. Згодом я розповім вам, чому саме вирощується дрібний буряк та чи вигідно це виробникам.
Найчастіше свіжий буряк можна зустріти на ринку (Green Market), але ринки в Англії “мандруючі”, які їздять різними містами, що узгоджені заздалегідь. Раз на тиждень в один й той самий день, а у мене – це четвер, я обов’язково йду на ринок!
Сьогодні на ринку мені пощастило купити пучок буряку за 1,5 фунта (75 гривень), вага якого з листям – 570 грамів та 450 без листя. За 450 грамів свіжого буряка я заплатила 75 гривень. Буряк має гарний вигляд, однорідний, насиченого кольору, дуже схожий на наш Водан або Зеппо, тільки його зняли з грядки зарано. Смачний, корисний – тільки варити треба)))
Іноді на ринку можна купити свіжий буряк і іншого кольору – жовтий або рожевий. Товарний вигляд розрізняється, але англійці не сильно звертають увагу на зовнішній вигляд, розуміючи, що основне – це те, що в середині.
Маринований буряк
В супермаркетах найчастіше можна купити буряк в маринованому, вареному вигляді або в салатах. Якщо уважно придивитися, то навіть в маринаді є різниця! Маринований буряк може бути теж різних видів.
Але почнемо з форми чи вигляду! Ось тут я зрозуміла, для чого і чому вирощують такий дрібний (в нашому розумінні) буряк – для того, щоб він помістився в банку для маринування! Англійці називають буряк такого розміру “baby beet root” (бейбі буряк), також зустрічала назву “коктейльний буряк”. Отож… я знайшла…
- Маринований буряк в оцті – цілий та нарізаний кільцями або нарізаний фігурними лініями.
- Маринований буряк в солодкому оцті – цілий або нарізаний кільцями!
Мені дуже подобається, як англійці пишаються власним виробництвом та подачею! На банці вказано – “найкращий буряк Британії”, на інших – “всі наші буряки вирощено на британських землях, з використанням традиційного маринування для тонкої солодкості та характерного смаку”. Ціна за банку маринованого буряку від 1 фунта (50 гривень), банка 500-700 грамів – від 1,5 фунта (від 75 гривень).
Ось чому саме такого маленького розміру вирощують буряк – для того, щоб він вільно поміщався в банку!
Також маринований буряк може зустрічатися не тільки в скляній банці, а й у пластиковому боксі, але термін зберігання буде складати декілька тижнів. Термін зберігання буряка в банках – від 1,5 року та більше. Таким чином виробники овочів продовжують термін зберігання продукції та гарантовано отримують прибуток.
Смак маринованого буряка мені не сподобався, сильний та різкий аромат оцту, важко відчути справжній смак буряку. Думаю, що це була моя перша та остання покупка буряку в такому вигляді.
Варений буряк
Перейдемо до вареного буряку! А ось він виявився найдешевшим! Я думаю, що це пов’язано з терміном використання: той буряк, який вже більше не може зберігатися, його відправляють на термообробку, збільшуючи термін зберігання.
Англійці дуже цінують свій час, сили та гроші! Тому вони й купують, в першу чергу, саме варений буряк, який готовий до споживання. Не треба чистити, варити, чекати – просто відкрив упаковку і готово! Ціна за 400-500 грамів вареного буряку – від 15 до 30 гривень! Це дуже гарна ціна!
Виходить найдешевше купити варений буряк, ніж свіжий, та просто додати його в страву. В Англії найбільш популярна страва з буряком – “Буряк з сиром фета”. Про страви та в якому вигляді ще вживають буряк англійці я розповім в наступній статті.
дякую за чудову інформацію. Супермаркет насіння – ВИ НАЙКРАЩІ!!! Молодці.
Дуже дякую за роботу.Чекаю ще цікаві історії про звичні нам товари(але в іншому вигляді)
Слідкуйте за нашим Блогом! Попереду ще багато цікавого!
Дуже цікава і інформативна стаття.
Здається дрібницею, буряк в іншій країні, але по факту, можна побачити різницю між побутом та кулінарною культурою двух країн.
Попереду ще багато цікавого!