Факт! Гороху британці їдять багато, охоче та від душі! Це не просто традиційний овоч, який має багатовікову історію, це овоч, який має величезне значення на столі. Горох та страви з нього постійно адаптуються під сучасне життя та вимоги місцевого населення, підлаштовуються під смаки від самих маленьких до людей похилого віку.
У порівнянні з британцями, в українців просто відсутня культура споживання гороху… Ми вживаємо його свіжим, варимо декілька видів горохового супу, іноді їмо вареним (консервованим) та в салатах… Хочете дізнатися про горох в Британії більше? Тоді залишайтеся з нами. Проаналізувавши супермаркети, невеликі магазинчики, онлайн магазини та ринок, ось яку інформацію про споживання гороху я підготувала для вас.
Горох у свіжому вигляді
- Горошок у свіжому вигляді споживають не дуже багато. В більшості британці їдять його прямо стручками (ціна від 50 гривень за 150 грамів (1,20 фунта)). Так, прямо зі стручками. Такий тип гороху називається “манжту”. Його можна зривати та вживати в їжу в будь-який період вегетації, не треба очікувати формування зерен в стручку. Промити та можна насолоджуватися смаком. Головне – немає жодних відходів. Такий горошок британці вирощують як самостійно, так і імпортують з Перу. На смак стручки нагадують самі горошинки, смачні та соковиті. Трохи незвично їсти стручки, руки так і тягнуться витягти горошинки, а решту викинути в смітник.
- Паростки горошку або мікрозелень зустрічаються дуже рідко в порівнянні з українським ринком, де мікрогрін прикрашає більшість страв в ресторанах і кафе. В цілому тут ринок мікрозелені відсутній, як такий.
- Свіжий горох додають в салатні суміші. Вони різноманітні, адаптовані під різні смаки та побажання клієнтів: наприклад, суміш свіжої моркви та гороху, горох та броколі, горох з огірком, огірок-томат-горох та інші.
- Особливо популярний зелений горошок в напрямку веганства та вегетаріанстві. Ціна на такі суміші дуже різниться, але всі продукти, які можна їсти “на ходу” та потрапляють під категорію “фаст-фуд”, коштують від 3-х фунтів за порцію від 150 до 250 грамів (150 гривень), через те, що це вважається стравою, яка пройшла процес приготування та готова до вживання.
Заморожений горох
Горох в замороженому вигляді можна купити майже в кожному магазині, це як продукт першої необхідності. Пакування вагою від 500 грамів до 1 кг, ціна від 75 до 150 гривень за кілограм. Довго зберігається в морозильній камері, під рукою кожен день.
Зазвичай англійці просто опускають заморожений горох в окріп, щоб він розтанув, та відварюють декілька хвилин. Ним прикрашають страви, додають в салати або просто споживають, як додаток до гарніру.
Консервований зелений горошок
Довго зупинятися на відомому всім нам консервованому зеленому горошку я не буду – є і багато, ціна від 40 гривень за банку в 300-400 грамів. Смак такий самий, як і в Україні.
Горохове пюре (mushy peas) – це улюблена страва британців, особливо маленьких дітей. За своєю популярністю “кашчастий горох” прирівнюється до нашого картопляного пюре. Кашчастий горох — це сушений горох (продається в магазинах, 1 кг приблизно 50 гривень), який спочатку замочують на ніч у воді з харчовою содою, потім промивають у свіжій воді, перекладають у каструлю, заливають водою, доводять до кипіння і варять на повільному вогні, поки горох не стане м’яким.
Пюре можна робити з вареного або консервованого гороху, але простіше всього купити вже готове пюре в банці. На смак таке пюре, як варений горох, перетертий в кашицю. Ціна такого пюре – від 30 гривень. Купив, відкрив, з’їв – такий сучасний підхід британців до їжі. Дешевше, простіше, швидше.
Горохові супи-пюре
Про супи в Британії можна розповідати довго, що я і збираюся робити в наступних оглядах. В цьому огляді напишу про горохові супи. Які тільки я не зустрічала! За металеву банку з супом вагою 400 грамів можна заплатити від 1-го фунта (50 гривень). Максимальна ціна за банку супу 500-600 мл, яку я зустрічала, це 3 фунти (150 гривень).
Які тільки не існують супи! Гороховий з базиліком та лимоном, горох та шинка, горох та цибуля порей, гороховий суп з вершками та шпинатом, кокосово-кукурудзяно-гороховий суп.
Найбільше здивувало і вразило поєднання – гороховий суп та м’ята. ТАК! Гороховий суп з м’ятою – смак дивний, незвичайний, я не подужала навіть і половину, а діти, спробувавши, категорично відмовилися їсти далі. У кожного свій смак та смаколики!