Огірки бувають різними… Сьогодні я поділюся з вами своїми дослідженнями культури споживання огірка в Англії. Огірків англійці їдять багато, вони присутні в багатьох стравах, особливо в сендвічах, салатах, нарізках, популярні рулети з огірками, суші, тонізуючі напої, фастфуди та інше.
В чому особливість “англійських” огірків?
А в тому, що англійці майже не їдять такі улюблені українцями – корнішони. Ми звикли, що огірок має бути коротким, “колючим”, від світло-зеленого до темно-зеленого кольору, з великою кількістю шипів або з маленькою… В Англії дуже рідко можна зустріти корнішони, місцеві мешканці віддають перевагу зовсім іншому типу огірків.
Вони їдять переважно довгі огірки – 25-30 см, діаметром 3-5 см, абсолютно гладкі та темно-зеленого кольору. Англійською мовою огірок – “cucumber”, звучить приблизно ось так – ”кьюкембе”. На полицях магазинів, ринках продаються огірки по штучно! Кожнісінький огірок упакований у вакуумну плівку, яка продовжує термін зберігання, він не в’яне так швидко та зберігається від зовнішніх пошкоджень.
Кожен огірок має свій штрихкод та країну походження, його не потрібно зважувати на вагах! Все що потрібно – це взяти з полиці та просканувати цей огірок на касі. Вартість одного огірка може коливатися від 40 до 70 гривень (60 пенсів – 1,50 фунта). Ціна залежить, перш за все, від розміру та ваги огірка, та органічний він чи ні. Невеликий огірок 20-25 см може бути вагою 300-400 грамів, а ось великий – більше ніж 600 грамів.
10 фактів, чому популярний саме такий тип огірка
“Чому саме такі огірки?” – запитаєте ви? Ось декілька важливих аргументів, які вплинули на культуру споживання.
- Більшість огірків доставляється з інших країн, найбільший постачальник – Іспанія. Вакуумна плівка допомагає зберегти такі огірки довше, вони не втрачають вологість, довго залишаються свіжими та хрумкими.
- Гладкі огірки не травмують один одного своїми колючками та не псують товарний вигляд.
- Англійці перфекціоністи та люблять красиву подачу страв – великоплідні огірки, як правило, нарізаються слайсерами (такими, як в супермаркетах ріжуть ковбасу та сир) і в стравах мають дуже гарний, ідеальний та апетитний вигляд.
- Такий тип огірка простіше та зручніше додавати в страви, помити 1 огірок чи 10-20, те ж саме і з нарізкою – нарізати кільцями 1 огірок чи 10-20.
- Згідно зі стандартами в один гамбургер має бути додано 20 грамів огірка (цифри вигадала – не перевіряйте), з огірком такого типу помилитися з вагою буде важко – всі нарізані кільця мають приблизно ту ж саму вагу.
- Шкірка у великоплідних огірків більш м’якенька та тендітніша, ніж у корнішонів.
- Знову повертаємося до їжі – суші, рулети з огірками, салати та інші страви, в які потрібно огірок нарізати вздовж, простіше робити з довгих огірків. Перевірила цей факт самостійно, дуже задоволена.
- Насінини в таких огірках менші, що додає візуальну красу огіркам.
- Знімати шкірку з таких огірків швидше і простіше. Навіщо робити своє життя важче?
- При нарізці “паличками”, стіками вони мають теж більш привабливий вигляд.
Ось такий список переваг довгих огірків. “Чи смачні” – запитаєте ви? Іноді бувають смачні, але все одно смачніше корнішонів я не їла!
Цікавинки, які можна зустріти в супермаркетах
Найбільше мене здивувало те, що можна купити половину огірка. Так, половину, він буде коштувати 25 гривень (50 пенсів), для тих хто живе сам або потрібна невелика кількість. Також зустрічаються іноді короткі гладкоплідні огірки, але рідко, бо на такий товар мало покупців.
Чи можна купити в Англії огірки типу корнішон? Так, можна! В спеціалізованих магазинах, як правило, в польських. Ціна на такі огірки буде вищою. А ось асортимент маринованих корнішонів радує. Маринують англійці саме корнішони, бо неможливо засунути огірок довжиною 30 см в банку. Ціна коливається від розміру банки, починаючи від 1,50 фунта до 4,00 (від 75-ти до 200 гривень).
Я знайшла більш як 20 різних видів маринованих огірків – бейбі або коктейльні, кільцями, слайсами, дольками, звичайні корнішони, з цибулею, гірчицею, в солодкому соусі, гострі з перцем, спеціальні мариновані огірки для сендвічів та гамбургерів, навіть пасту з маринованого огірка.
На сьогодні у мене все. Чекайте на нове дослідження від Ірини з Агросіті.
Дуже цікава інформація. Як завжди круто)
Супер.Хочу ще цікавостей