Полив огірків в теплиці

Вирощуємо огірки разом з Супермаркетом Насіння

Тепличні огірки ростуть швидко, і тому вони ніколи не повинні страждати від нестачі води. Тому під час вирощування огірка необхідно підбирати оптимальні норми поливу, при цьому не погіршуючи стан ґрунту і якість плодів. У даній статті ми обговоримо, як правильно поливати огірки в теплиці, які вимоги до поливної води, частота поливу в залежності від фази зростання і т.д.

Полив огірків

Огірок — це вологолюбна рослина, яка в природному середовищі живе в тропічних джунглях. Якраз вологе середовище найлегше створити саме в тепличних умовах. Але оскільки культурна рослина більш схильна до розвитку хвороб, потрібно дотримуватися оптимуму в поливі.

Мета поливу — це підтримка оптимальної вологості ґрунту, в якій росте рослина. Випари вологи із землі в теплиці створюють мікроклімат схожий з тим, в якому рослини живуть в природі. Також огірок краще росте, коли в теплиці немає перепадів температури, а цьому теж сприяє вологість ґрунту і повітря.

Особливо це важливо на ранніх огірках, тому що вони водянисті й не здатні довго зберігатися. Якщо води буде недостатньо, то плоди будуть гіркими та твердими.

Цікавий факт. У Китаї спеціально вирощують гіркі огірки для лікувальних цілей. Кукурбітацин, який викликає гіркоту плодів, в помірних дозах здатний підвищити стійкість організму до стресу, має високу протипухлинну активність і протизапальну дію.

Принципи поливу огірків в теплиці:

  • Температура поливної води;
  • Якість води для поливу;
  • Норма поливу;
  • Умови зростання (температура, погода, технологія).

Так як вже описувалося раніше в статтях, найкращим способом подачі води в теплиці є автоматичний крапельний полив огірків. З його допомогою можна робити дозовані поливи, вносити добрива (фертигація) і пестициди. При цьому не створюючи зайвої вологи на культурі, яка може спровокувати розвиток хвороб.

Про те, яку крапельну стрічку для поливу вибрати і як правильно її розмістити, читайте в статті:

“Підготовка теплиці під огірки”

Також крапельне зрошення дозволяє знизити норму поливу в теплиці, оскільки вода надходить саме до кореневої системи. До того ж із застосуванням мульчуючої плівки знижується ступінь випаровування води. У країнах, які страждають від нестачі води для зрошення, цей метод особливо важливий.

фото капельный полив огурца
Крапельне зрошення – це найкращий спосіб поливу огірка в теплиці

Вода для поливу

Для поливу огірків в теплиці найкраще використовувати воду температурою 20-25°С. Рівень pH води також має вирішальне значення, і може знадобитися його коригування. Оптимальний рівень pH живильного розчину, що подається до рослин, повинен знаходитися в межах від 5,5 до 6,0. Якщо рН вище 7, то рекомендується його зниження за допомогою кислот (азотна, фосфорна). Якщо необхідно підняти pH, зазвичай використовують лужні добрива.

Як часто поливати огірки

За допомогою крапельного поливу рослини можна поливати в будь-який час доби. Але краще це робити в ранкові години або вдень, оскільки це дозволить рослинам підсохнути до того, як теплиця охолоне вночі. А ось при дощуванні полив можна проводити тільки ввечері або рано вранці, тому, що краплі води на листках можуть привести до опіків під впливом сонця.

Частота проведення поливу на огірку в теплиці залежить від умов зростання. Навесні до настання тепла, поливати культуру можна 2 рази на тиждень, а влітку під час спеки — через день, а якщо треба і кожен день.

Ще варто згадати, що частота залежить від погоди на вулиці. У хмарну погоду, або коли очікуються заморозки, випаровування води буде нижче і поливи необхідно проводити рідше і меншою нормою. Влітку, коли в теплиці спека (особливо на Півдні України) – полив знадобиться проводити регулярно, відповідно до типу ґрунту, приблизно раз в 1-3 дні.

Також варто звертати увагу на стан рослини. Якщо листя втратило тургор (з’явилися перші ознаки в’янення), то НЕГАЙНО потрібно провести полив.

фото огурцы в теплице на капельном орошении
Огірки в теплиці на краплинному зрошенні

Норма поливу

Поливна норма огірка залежить від фази зростання рослини, погоди, гранулометричного складу ґрунту, наявності мульчі та характеристик гібрида. Нормовані поливи сприяють правильному формуванню вегетативної маси та плодів. Нерегулярна подача води, особливо під час цвітіння і розвитку плодів, може згубно позначитися на якості плодів і привести до появи гачкуватих зеленців.

Відразу після посадки огірок добре поливають нормою 4-5 л води на квадратний метр. На легкому піщаному ґрунті норму варто збільшувати, а на важкій — контролювати норму, щоб не було перезволоження ґрунту. Оскільки це може спровокувати запарювання коренів і призведе до розвитку гнилей. Наступний полив розсади проводять, коли на рослині будуть перші ознаки старіння. Це потрібно для того, щоб коренева система розсади добре вкоренилася.

фото нарушение водного баланса на огурце
Порушення водного балансу на огірку

Після появи перших квітів норму поливу підвищують до 5-8 л на квадратний метр. Це критичний період у розвитку огірка. При дефіциті вологи рослини можуть скинути квіти. Поливають огірки кожні 2-3 дні разом з підгодівлею добривами.

Як тільки огірок почне формувати зав’язі, поливи варто робити частіше — через день. Але все ж частота поливу залежить від пори року вирощування культури та типу ґрунту.

Під час активного плодоношення огірки поливають щодня або через день відповідно до погоди на вулиці. Чим більше нагрівається повітря в теплиці — тим частіше потрібно поливати рослини.

Про те які бувають порушення водного балансу на огірку, читайте в статті:

“Хвороби огірків — фото, опис і способи їх лікування”

У дощову погоду краще перенести полив, оскільки випаровування вологи значно знижується. А в жарку і сонячну пору року для зниження випаровування застосовують затінення теплиць за допомогою зеленіючої сітки або побілки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Марія Чурсіна
Магістр з агрономії. Закінчила ХДАУ. У 2010 році проходила виробничу практику на селекційно-випробувальній станції "Nunhems". У 2011 році працювала агрономом в ПП "Зелений Гектар", який займається вирощуванням саджанців плодових дерев, розсади суниці та овочів. У 2012 році була агрономом в компанії "АгроАналіз". З 2013 року працюю в інтернет-магазині "Супермаркет Насіння".
Оцініть автора
Агро Сіті
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: