Місячний календар садівника і огородника на лютий 2021

Місячний календар садівника і городника

Як би зима не нагадувала про себе хуртовинами та снігопадами, але весна все ближче і ближче. А сніг зараз на радість і на користь — наповнює ґрунт живильною вологою для майбутніх рослин. У цю пору року городники не тільки милуються зимовими пейзажами, а ще активно готуються до аграрного сезону 2021.

У лютому починається гаряча пора вирощування розсади овочів і квітів — підготовка ґрунтосумішей, перевірка насіння на схожість, посів рослин на розсаду для теплиць і відкритого ґрунту. Методів перевірки насіння на схожість є кілька і про них ми розповімо в наступних публікаціях.

Місячний календар садівника і городника на лютий 2021

А тепер поговоримо про вплив Місяця на земні аграрні справи. Цього року молодик припадає на початок другої декади лютого. Про це треба пам’ятати при посіві рослин, особливо таких улюблених в Україні культур як томати, перець і баклажани. З огляду на місячний вплив, найбільш сприятливим періодом для посіву цих культур буде друга половина місяця, до настання повного місяця.

Сприятливі дні для посіву та посадки овочів

Томати (помідори), фізаліс14-24 лютого
Солодкий перець, гіркий перець, баклажани14-24 лютого
Гарбузові: огірки, гарбуз, кабачки, патисони, кавун, диня14-24 лютого
Бобові: горох, квасоля, боби і ін.14-24 лютого
Капустяні: білокачанна капуста, брокколі, савойська капуста, цвітна капуста, червонокачанна капуста і ін.14-24 лютого
Зелені: цибуля на зелень, артишок, кріп, салат, шпинат і ін.2-6 лютого
Коренеплоди: буряк, морква, селера, петрушка, редис, редька, бруква, ріпа, дайкон, пастернак і ін.1-7 лютого
Цибулеві: цибуля на ріпку (ріпчаста), часник ярий та озимий, цибулю-шалот і ін.1-7 лютого
Картопля1-7 лютого

Сприятливі дні для посіву та посадки квітів в лютому 2021 року

Звичайно ж без краси на присадибній ділянці буде сумно, тому не забуваємо про посів розсади квітів для майбутніх клумб і газонів.

Цибулини квітів, бульби і бульбоцибулини квітів1-7 лютого
Насіння однорічних квітів (літників)14-24 лютого
Насіння дворічних і багаторічних квітів14-24 лютого
Оранжерейні і кімнатні квіти14-24 лютого

Місячний календар для робіт в саду і городі

Крім посівної кампанії у городників маса іншої роботи і в теплицях, і у відкритому ґрунті. Коли краще проводити ці роботи також підкаже наш календар.

Вегетативне розмноження рослин: живцювання, щеплення, окулірування, укорінення вусів і відводків14-24 лютого
Підживлення позакореневе1-7 лютого
Підживлення під корінь14-24 лютого
Робота з ґрунтом: підгортання, перекопування, оранка, культивація та ін. 14-24 лютого
Посів газонної трави14-24 лютого
фото посадка луковичных
Цибулини квітів можна висаджувати в лютому в горщики

Актуальним в цю пору року залишається «город на підвіконні». На ньому дуже просто можна виростити цибулю і часник «на перо» – природні джерела вітамінів для нашого організму. В умовах пандемії коронавірусу особливо важливо тримати свій імунітет в бойовому стані, тому продукція з такого міні-городу принесе вам велику користь.

Оригінальні ідеї створення городу на підвіконні дивіться в статті:

“Що можна виростити разом з дітьми у квартирі”

Несприятливі дні для посіву та посадки рослин

Звертаємо вашу увагу на несприятливі дні в місячному календарі городника на лютий 2021 року.

Так, 11-12 лютого – фаза молодика. У цей період рослини уразливі, тому краще не планувати їх посів або посадку-пересадку.

А 26-27 лютого — повний місяць. У ці дні також не рекомендується працювати з рослинами, а краще зайнятися боротьбою зі шкідниками та профілактикою захворювань на присадибній ділянці.

Календар садівника і городника на лютий 2021 по датах

1 лютого — фаза спадаючий Місяця в сузір’ї Діви. У цей день бажано зайнятися посівом в теплиці моркви, петрушки, селери, буряка, артишоків, майорану, фенхелю і кропу. Квітникарі можуть посіяти на розсаду однорічні квіти. Сприятливий день для проведення прикореневого підживлення, але не можна допускати перезволоження ґрунту. Небажано замочувати насіння.

2 – 3 лютого — фаза спадаючого Місяця в сузір’ї Терезів. У ці дні можна робити посадку в теплиці цибулинних квітів, бобових, зелено-пряних, а також лікарських трав. Бажано обробити грядки в теплиці — прополювання і розпушування. Також можна внести органічні добрива. В саду обріжте сухі гілки та розпушіть ґрунт. Ще рекомендується прикопати заготовлені живці — нехай вкорінюються. Небажано проводити щеплення і пікіровку рослин.

4 лютого — Місяць знаходиться в фазі третьої чверті під впливом Скорпіона. Прийшла пора готувати насіння до посіву. Вибирайте зручний для вас спосіб — замочування або пророщування на вологому полотні. У теплиці можна висіяти лікарські та пряні рослини, які в’ються або стеляться. Корисним буде полив з одночасною підгодівлею рослин органікою. Продовжуйте догляд за грядками, при потребі займіться прориванням і підгортанням сходів. День вдалий для обприскування рослин від шкідливих комах і для профілактики грибкових захворювань. Не варто пересаджувати рослини, особливо методом ділення цибулин, коренів або бульб. При поливі рослин проявіть помірність.

5 лютого — фаза спадаючого Місяця під впливом Скорпіона. Підготовка насіння до посівної кампанії триває. Посійте на розсаду насіння гострого перцю, капусту і гарбуз різних видів. Висіяні в цей день зернові та бобові культури будуть добре лежати й дадуть якісний посівний матеріал, тому використовуйте момент. На земельній ділянці рекомендується внести органічні добрива, очистити ґрунт від бур’янів і залишків минулорічної рослинності. У парнику далі доглядайте за посівами. Їх можна обробити фунгіцидами та інсектицидами. Небажано робити прищипування і пікіровку культур. Квітникарям рекомендується зайнятися посадкою кактуса, олеандри та пахіподіуму. Зволоження рослин в цей день має бути мінімальним.

Технологія вирощування ранньої капусти від посіву до збирання:

“Вирощування ранньої капусти: головні правила і секрети отримання якісного врожаю”

6 -7 лютого — Місяць у Стрільці. У цей період краще сіяти та садити рослини, які дають рясну зелень. Посійте декоративно-квітучі та ранні лікарські культури. Висійте цибулю, часник, редис, фенхель, мелісу, селеру і хрін. Скопайте і розпушіть ґрунт на городі, очистіть від залишків минулого сезону. У закритому ґрунті приділіть увагу полуниці — прорідіть, видаліть вуса і зайві пагони, обробіть від хвороб і шкідників. Внесіть в тепличний ґрунт органічні добрива. Приберіть в саду і висадіть на укорінення живці. У будинку посадіть кімнатний лимон і стреліцію королівську. В цей день не варто поливати, прищипувати та пересаджувати сіянці.

8 – 9 лютого — фаза спадаючого Місяця в Козерогові. Вдалий день для посіву гіркого перцю та інших гострих культур таких як часник, цибуля — шніт, порей, батун або ріпчаста. Продовжуйте готувати насіннєвий матеріал до майбутніх посівів. У городі внесіть в ґрунт гній або компост. Садівникам можна зайнятися щепленнями, обрізанням сухих гілок на деревах і кущах, а також боротьбою з гризунами. Але не чіпайте коріння дерев і кущів. І ще — будьте обережні при роботі з колючим і ріжучим інвентарем. Любителям кімнатного квітництва можна пересадити товстянку плауновидну і фікус каучуконосний. Будьте обережні з поливами, оскільки перелив може спровокувати розвиток патогенів.

10 лютого — спадаюча фаза Місяця під впливом Водолія. Городникам і садівникам краще зайнятися прибиранням присадибної ділянки, перевірити компостні ями, заготовити живці. У парнику потрібно зайнятися розсадою — зробити пасинкування, прищіпку верхівок і пікіровку, прибрати хворі рослини та обприскати сіянці від різних шкідливих організмів. Позитивний день для посіву та посадки цибулинних квітів (мускарі, тюльпани, нарциси та гіацинти), а також сіянки ріпчастої цибулі. Інші рослини сіяти або пересаджувати небажано.

11-12 лютого — молодик, Місяць у Водолії. Невдалий період для роботи з культурами. При потребі їх можна в міру полити та нічого більше. Використовуйте цей період для генерального прибирання ділянки, але не чіпайте чагарники, дерева та багаторічні квіти.

13 лютого – фаза наростаючого Місяця в сузір’ї Риби. Хороший день для пересадки рослин і обрізки плодових дерев. Краще посіяти листові овочі, зелень і культури, які формують плоди над землею. Дадуть хороший урожай висаджені в цей день помідори, баклажани та перець. Також рекомендується посадка кольрабі, броколі, цвітної капусти та посів на розсаду огірків, патисонів і гарбузів. З пряно-зеленних культур висійте артишоки, базилік, шпинат, спаржу і рукколу. Проведіть нормований полив рослин і заодно підгодуйте їх мінеральними добривами. Не можна в цей день обприскувати рослини отрутохімікатами.

Про те, як посіяти огірки на розсаду читайте в статті:

“Вирощування розсади огірків”

14 лютого — фаза зростаючого Місяця під впливом сузір’ям Риб. Проводьте посів баклажанів, помідорів і багаторічних квітів на розсаду. Також рекомендується робити щеплення і обприскувати рослини пестицидами.

15 лютого — фаза зростаючого Місяця в Овні. Під впливом цього знаку рекомендований посів шпинату, петрушки, селери, кропу, пекінської капусти, кінзи, крес-салату, базиліку та гірчиці. У закритому ґрунті прорідіть сходи, приберіть хворі рослини та бур’яни, обробіть рослини від шкідників і захворювань. Небажано пересаджувати, обрізати, пікірувати та пасинкувати рослини. Полив і внесення добрив теж поки відкладіть. Небажано сіяти та садити рослини, термін вегетації яких більше ніж 35 днів. На садовій ділянці варто зайнятися боротьбою зі шкідниками.

фото рассада томата
Зараз саме час почати вирощування розсади овочевих культур

16 лютого — зростаючий Місяць під впливом Овна. Проведіть посів томатів, майорану, гірчиці та гіркого перцю. Також висійте петрушку, крес-салат, коріандр і гірчицю. Можна розпушувати ґрунт, проріджувати посіви та робити мульчування. У теплиці займіться суницею — обріжте вуса, прорідіть кущі, обприскайте препаратами від шкідників і захворювань. Можна підгодувати рослини. Якщо є необхідність, змініть торфосуміш в горщиках кімнатних квітах. Не варто в цей день робити обрізку дерев і чагарників.

17 лютого — фаза наростаючого Місяця, яка знаходиться в Тельці. Продовжуйте готувати посівний матеріал до висіву зручним вам способом. У цей день добре буде посадити бобові, зелень і овочі, оскільки гарантований хороший урожай. Садіть капусту різних видів, цибулю — батун, ріпчасту і порей, баклажани, помідори, болгарський перець і огірки. А ще вдалим буде посів валеріани, фенхелю і цикорію. Продовжуйте догляд за ґрунтом — зрошення, прополювання і розпушування, але не торкайтеся прикореневої зони. Можна внести в землю мінеральні добрива. Квітникарі можуть зайнятися пересаджуванні глоксинії, сенполії, цикламену і каланхое. Обрізку дерев краще перенести на інший день.

18 лютого — фаза наростаючого Місяця у Тельці. Продовжуємо підготовку до посіву насіння. Можна садити на розсаду пасльонові та гарбузові культури, цибулю-ріпку, порей і шніт, а також капусту в парнику з додатковим укриттям. У цей день корисно робити щеплення, прищипувати верхівки сіянців і вносити мінеральні добрива. Городникам, як зазвичай, можна зайнятися прополюванням грядок і розпушуванням міжрядь, прорідити та підгорнути рослини. Квітникарі можуть посадити декоративно-квітучі бегонії та первоцвіти. Не варто робити окулірування.

19 лютого — Місяць у фазі першої чверті в сузір’ї Тельця. У цей день можна посіяти щавель, цибулю і часник, садити розсадою цвітну капусту, броколі, кольрабі та пекінку. Також можна садити в теплиці сіянці помідорів, болгарського і гострого перцю, посіяти насіння огірків і гарбуза. Пікірують сіянці, у яких вже сформувалася пара справжніх листків. Обов’язково потрібно полити та розпушити ґрунт, намагаючись не чіпати коріння рослин. Прорідіть та підгорніть сходи, видаліть бур’яни. Робіть щеплення, садіть живці на укорінення. Удобрити ґрунт комплексними добривами. В саду побілити дерева, але не робіть обрізку плодових.

20 лютого — фаза наростаючого Місяця під впливом Близнюків. Рекомендується сіяти та садити рослини з кучерявими, сланкими та звисаючими пагонами (наприклад горох і квасоля), квіткові культури на розсаду, суницю, фенхель, капусту і перець чилі. З пряних трав посійте мелісу, валеріану і чабер. За необхідності обробіть рослини фунгіцидами, внесіть в ґрунт мінеральні добрива. Не обрізайте плодові дерева і ягідники.

Як і які культури можна виростити на підвіконні, читайте в статті:

Що можна вирощувати на підвіконні? Кращі культури, сорти та гібриди!

21 лютого — фази зростаючого Місяця під впливом Близнюків. Сприятливий день для внесення добрив і проведення заходів з боротьби зі шкідниками. Висійте і посадіть розсаду овочів, декоративних рослин з повзучими, сланкими та кучерявими стеблами. З овочевих рослин посадыть перець-чилі, цвітну капусту, броколі та кольрабі, а з бобових посійте квасолю, сочевицю і сою. Добре в цей день сіяти м’яту, шпинат і фенхель. Рясно полийте рослини. У будинку займіться пересаджуванні традесканції та аспарагуса, а в саду — обрізанням плодових дерев. Не варто використовувати для щеплення спосіб окулірування.

22 – 23 лютого — зростаючий Місяць у сузір’ї Рака. У період впливу цього родючого знака можна сіяти та садити майже всі рослини, але з огляду на фазу Місяця краще зайнятися культурами, які дають наземні плоди. Сійте насіння і садіть розсаду баклажана, помідора, солодкого перцю, огірка, кабачків, гарбуза, всіх видів капусти, гороху, бобів і сої. Сміливо висівайте чабер, м’яту, селера, щавель, шпинат і спаржу. Цей період також сприятливий для декоративно-листяних і квітучих рослин. Квітникарі можуть пересадити аглаонему, каланхое та хавортію шахову. У теплиці полийте і розпушіть ґрунт, а також внесіть мінеральні добрива. Не рекомендується обрізати дерева і використовувати хімічні пестициди.

24 лютого — фаза наростаючого Місяця під впливом сузір’я Рака. Готуйте насіння до посіву. Сійте і садіть розсадою декоративні, овочеві та ягідні культури. Посадіть капусту і перець різних видів, баклажани, помідори, огірки, патисони, кабачки, часник і цибулю. Також можна посіяти артишок, спаржу, цикорій, коріандр і крес-салат. Полийте і розпушіть верхній шар землі, прорідіть та підгорніть культури. Компостну яму поповніть відходами після збирання присадибної ділянки. Прикопайте міцні живці — нехай вкорінюються. Не варто садити або пересаджувати кореневі й в’юнкі рослини.

25 лютого — наростаючий Місяць під впливом сузір’я Лева. Цей знак обмежує садово-городні роботи, тому рекомендується тільки обробка землі — прополювання, підгортання і проріджування рослин. Сіяти можна тільки деякі скороспілі культури (огірки, кабачки), а садити лише декоративні чагарники й дерева. Якщо вирішили пересадити рослину, то беріться за екземпляри з сильними коренями. Доцільно обробити сад димом або препаратами від комах і хвороб. Краще відкласти в цей день полив і внесення добрив. Не варто обрізати, пікірувати, прищипувати, пасинкувати та прищеплювати рослини.

26 -27 лютого — Повний місяць під впливом сузір’я Лева. Несприятливий період для роботи з рослинами. Не можна сіяти та пересаджувати рослини. Можна зайнятися прибиранням присадибної ділянки, побілкою дерев і підготувати садово-городній інвентар.

28 лютого — спадаючий Місяць, сузір’я Діви. Природно, що цей знак протегує всьому гарному у світі, тому найкраще сіяти та садити квіти, невеликі декоративні деревця та кущі. Відмінний день для посіву однорічників. Якщо дозволить погода, займіться розподілом і пересадкою багаторічників. Також хороший урожай дадуть посаджені в цей день в’юнкі рослини — полуниця, горох, квасоля. Не варто забувати й про овочі та зелень — можна посадити гіркий перець, гарбуз, огірки, петрушку, кріп, артишок. Квітникарі в домі можуть зайнятися посадкою таких рослин, як циссус смугастий, монстера, філодендрон. У теплиці займіться пікіруванням розсади, прорідити посіви, видаліть пошкоджені рослини. Корисно в цей день вносити органічні добрива, в саду обрізати дерева і кущі. Обробіть культури фунгіцидами або інсектицидами за потребою.

фото прореживание посевов
У лютому можна легко виростити зелень у себе на підвіконні або в теплиці

Щоб ваші зусилля не були марними, при садово-городніх роботах не забувайте про рекомендації Місячного календаря городника і садівника на лютий 2021 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Марія Чурсіна
Магістр з агрономії. Закінчила ХДАУ. У 2010 році проходила виробничу практику на селекційно-випробувальній станції "Nunhems". У 2011 році працювала агрономом в ПП "Зелений Гектар", який займається вирощуванням саджанців плодових дерев, розсади суниці та овочів. У 2012 році була агрономом в компанії "АгроАналіз". З 2013 року працюю в інтернет-магазині "Супермаркет Насіння".
Оцініть автора
Агро Сіті
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомити про
guest
2 Коментарі
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
галина

в нас уже 2022 рік. показуйте нові ноовини

Анастасия Хахалева

На жаль, офіс нашої компанії знаходиться в Херсонській області, тому тільки недавно почали працювати. Будемо намагатися відповідати вашим сподіванням!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: