Підв’язка і формування огірків в теплиці

Вирощуємо огірки разом з Супермаркетом Насіння

Огірок — це вибаглива культура, за якої потрібен ретельний догляд. Крім поливів, підгодівлі та боротьби зі шкідливими організмами, огірок підв’язують, пасинкують і прищипують. У даній статті ми розберемося для чого культурі потрібні всі ці заходи, і як правильно їх проводити.

Звичайно ж, огірки непогано ростуть і без підв’язки, але в теплиці для формування здорового і високого врожаю рослини потрібно підв’язувати вертикально.

  • По-перше, тому що огірок — це ліана, якій потрібно багато світла і повітря.
  • По-друге, з огляду на високу вологість в теплиці та весняні перепади температури — вертикальна підв’язка допоможе створити оптимальні умови для провітрювання рослин, оскільки при запарюванні на них починають розвиватися грибкові та бактеріальні хвороби.
  • По-третє, підв’язка огірків в теплиці значно полегшить розпушування ґрунту в міжряддях і збір врожаю в теплиці.
  • І четверте — плоди, які формуються в підвішеному стані, менше піддаються гниттю і довше залишаються свіжими.

Коли потрібно робити підв’язку огірка

Підв’язку огірка дуже важливо почати робити вчасно. Адже при переростанні стебло стає ламким і втрачає свою еластичність. Тому підв’язку і пасинкування огірка починають проводити на ранній стадії. А саме, до того, як рослини почнуть падати та коли на них сформується 4-5 справжніх листків, перші вусики й довжина пагона буде не більше 20-30 см.

Також підв’язувати рослини потрібно не раніше, ніж через 12-14 днів, щоб дати огірку самостійно зміцнитися. Як правило, до цього моменту на огірку з’являється перша зав’язь. Тому для рясного формування зеленої маси, перші 2-3 зав’язі видаляють.

Як підв’язувати огірки

При досягненні потрібної стадії росту огірка, як описано вище, можна починати робити підв’язку. Для цього найкраще використовувати поліпропіленовий шпагат. Його особливістю є те, що він не розтріскується при нагріванні на сонці і його можна використовувати повторно на наступний оборот (тільки після стерилізації!).

Під міжвузлям зав’язують легкий вузлик не затягуючи шпагат, і потім навколо рослини роблять витки. Один виток на 2 міжвузля за годинниковою стрілкою.

Після цього шпагат необхідно підв’язати до шпалери та зробити спеціальний вузол, за допомогою якого можна регулювати натяг під час росту огірка і для наступних підв’язок. Шпагат не можна натягувати, як струну, він повинен лише підтримувати рослину у вертикальному положенні. При перетягуванні рослина може деформуватися і в ній можуть погіршитися обмінні процеси.

Ковзаючий вузол для приспускання рослин на підв’язці

У міру зростання культури, шпагат підтягують і роблять додаткові витки, але не частіше ніж один виток на два міжвузля.

Пасинкування

Для рясного плодоношення огірок потрібно пасинкувати. Адже якщо все пустити на самовплив, ваша теплиця перетвориться в джунглі. Також при зайвому формуванні зеленої маси знижується врожайність плодів і погіршується повітрообмін в теплиці, що призводить до появи захворювань на рослині.

Насправді не існує єдиної методики пасинкування огірка. Спосіб буде залежати від типу рослини (генеративна, вегетативна, вегетативно-генеративна), гібриду і рівня агротехніки в теплиці.

В основному, всі пасинки, які є на стеблі до рівня 1,4-1,5 м потрібно видаляти й важливо це робити вчасно. Якщо прибирати занадто маленькі пасинки — можна спровокувати появу нових в тому ж міжвузлі. Великі пасинки, крім того, що забирають на себе потрібну вологу і поживні елементи, важче обламуються, що може привести до пошкодження рослини. Оптимальна довжина пасинка для видалення – 3-5 см, в такому випадку його можна буде відламати легким натисканням, не завдаючи шкоди культурі.

На висоті понад 1,4-1,5 м на рослині перші три пасинки прищипують на один лист і один плід, а наступні пасинки на 2 листи та 2 плоди.

Пасинки, які знаходяться на частині стебла, яку перекинули через шпалеру, можна не видаляти. Пасинки можна перестати видаляти раніше, якщо дозволяє стан рослини. Але не варто забувати, що їх потрібно прищипувати.

картинка формирование огурца в теплице
Схема формування огірка в теплиці в одне стебло

Подальший догляд за огірком

Після того як основне стебло переросте шпалеру на 15-20 см, його плавно нагинають до дроту, даючи йому можливість самостійно перелізти шпалеру. Потім рослину направляють вниз і прищипують точку росту при досягненні довжини 50-60 см після шпалери.

Також ще одним важливим заходом з догляду за огірком є видалення нижніх листків. Це допоможе поліпшити вентилювання посадок в теплиці та буде служити профілактикою розвитку хвороб. Це потрібно робити після того, як огірок перетнув шпалеру і в міру старіння нижнього листя. Не бажано видаляти більше ніж 1-2 листків за один підхід і краще це робити до обприскування рослин.

Ми рекомендуємо видаляти всі вуса на огірку, залишаючи пеньок завдовжки 3-4 см. Це потрібно робити акуратно, щоб не нашкодити основному стеблу. Якщо вуса не прибирати, вони будуть заважати подальшому догляду за рослинами: плутатися на листках і плодах. Вуса потрібно залишати при вирощуванні на сітці.

Це основні правила догляду за огірком в теплиці в першому обороті. Наступна стаття буде на тему: “Полив і удобрення огірків в теплиці”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Марія Чурсіна
Магістр з агрономії. Закінчила ХДАУ. У 2010 році проходила виробничу практику на селекційно-випробувальній станції "Nunhems". У 2011 році працювала агрономом в ПП "Зелений Гектар", який займається вирощуванням саджанців плодових дерев, розсади суниці та овочів. У 2012 році була агрономом в компанії "АгроАналіз". З 2013 року працюю в інтернет-магазині "Супермаркет Насіння".
Оцініть автора
Агро Сіті
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: