Підживлення огірків у теплиці

Вирощуємо огірки разом з Супермаркетом Насіння

Щоб огірки дали високий і якісний урожай, їх потрібно правильно підживлювати добривами. У даній статті ми розповімо, як правильно в залежності від фази зростання підгодовувати огірок в теплиці, якими добривами та в яких пропорціях.

Важливі елементи живлення для огірка

Швидкість поглинання поживних речовин тепличними огірками дуже висока. Дослідження показують, що для формування 1 кг врожаю огірка рослинам потрібно 1,4 кг азоту, 0,4 кг фосфору і 2,2 кг калію, 1,2 кг кальцію і 0,2 кг магнію.

Основні елементи живлення для росту і розвитку огірка:

  • Азот – для формування зеленої маси;
  • Фосфор – для кращого розвитку кореневої системи;
  • Калій – для підвищення кількості зав’язей і смакових якостей плодів;
  • Магній – для поліпшення кольору плоду;
  • Кальцій – для підвищення якості продукції.

Кожна з цих речовин грає величезну роль на різних етапах формування огірка. І їх дефіцит або надлишок призводить до погіршення стану рослин та зниження урожайності.

При надлишку поживних речовин і солей в ґрунті рослини ростуть карликовими, формують темно-зелені пагони та листя, короткі міжвузля, маленьку і жорстку листову пластину, вигнуті та тонкі посередині темно-зелені плоди й коричневе коріння.

Для запобігання надлишку елементів живлення потрібно виключити внесення підвищених доз добрив, збільшити кількість води, що подається і використовувати для поливу і підгодівлі живильний розчин більш низької концентрації.

При загальному дефіциті поживних речовин слабо формуються бічні пагони, листя дуже світле, а плоди жовті та нетоварні. Це трапляється при погіршенні поглинання поживних речовин із ґрунту, після втрати листя та коріння, зниженого функціонування кореневої системи, холодного та погано аерованого ґрунту, підвищених норм поливу, вимивання елементів живлення і низький вміст органіки в ґрунті.

Для профілактики потрібно дотримуватися оптимальних норм внесення добрив, відповідно до змісту поживних елементів в ґрунті та фаз розвитку, проводити позакореневе підживлення, покращувати функціонування коренів і сприяти відновленню зростання корінців.

Ознаки та профілактика надлишку і дефіциту поживних речовин у огірка, проблеми при порушенні водного балансу і хвороби, дивіться в статті:

«Хвороби огірків — фото, опис і способи їх лікування»

Дані проблеми можна попередити якщо проводити агрохімічний аналіз ґрунту перед висадкою розсади, який покаже, чого в ґрунті не вистачає для нормального росту рослин.

Також, в залежності від типу ґрунту, при вирощуванні зустрічаються такі проблеми:

  • дерново-підзолисті ґрунти – нерідкий недолік азоту і фосфору;
  • легкі піщані та супіщані ґрунти – нестача калію, бору та міді;
  • торф’янисті, лужні та карбонатні ґрунти – дефіцит марганцю;
  • верхові та низинні торфовища – низький вміст міді.

А якщо під час вегетації рослин не вдається визначити в чому причина погіршення стану рослини варто звернутися в лабораторію для проведення тканинної діагностики. В результаті Ви отримаєте точні дані про те, чого саме не вистачає огірку.

Підживлення огірків в теплиці по фазах розвитку

Відразу після висадки рекомендується внести добрива з вмістом фосфору для кращого вкорінення рослин. При наступних підгодівлях варто вносити азот для зростання, а з початку формування зав’язі — додавати калій, магній і кальцій.

Порада! Оскільки огірок — це рослина, які швидко росте, розвивається і довго плодоносить, його краще підгодовувати маленькими дозами, але з кожним поливом, збільшуючи дозу відповідно до фази розвитку.

Співвідношення діючих речовин N: P: K в підгодівлі

Фаза N P K
До цвітіння 1,0 2,0 1,0-1,2
Цвітіння – початок плодоношення 1,0 0,5 1,2-1,3
Початок плодоношення – масове плодоношення 1,0 0,1 1,3-1,4
Масове плодоношення 1,0 0,0 1,4-2,0

Приблизна кількість добрив у фізичній масі в залежності від розміру рослини

Висота рослини, мКількість добрив в ф.м. на 1 рослину/день, г
0,5 0,5
1,0 1,0
1,5 1,5
2,0 1,5-2,0

*точні норми внесення добрив будуть залежати від стану рослини та технології вирощування.

Добрива для огірків в теплиці

Для підгодівлі в закритому ґрунті краще застосовувати швидкорозчинні добрива, які можна вносити з поливом. Найвідоміші виробники водорозчинних добрив – Valagro, Terra Tarsa, Partner і інші, а також торгові марки — Майстер, Поліфід, Партнер, Новалон і ін.

  1. Азотні добрива: карбамід і сульфат амонію, тому що при їх внесенні в ґрунті найменше накопичується нітратів. Також можна для підгодівлі використовувати аміачну селітру, але це потрібно робити акуратно, оскільки високі дози можуть призвести до накопичення нітратів в плодах.
  2. Фосфорні добрива: суперфосфат.
  3. Калійні добрива: сульфат калію і калієва селітра.
  4. Добрива містять кальцій: кальцієва селітра і Кальциніт.
  5. Комплексні мінеральні добрива (найбільш популярні): Майстер, Новалон, Партнер, Яра, Поліфід і т.д.
  6. Органомінеральні та біодобрива: Екоплант, Гуміфілд, Гумат Калію, різні азотфіксуючі, фосфор і калій мобілізуючі бактерії й т.д.
  7. Стимулятори росту і розвитку для кореневої системи: Смарт Гроу, Рутмост, Радіфарм, Мікориза і т.д.

Позакореневе підживлення огірків в теплиці

Також не варто забувати про позакореневі підживлення огірка в теплиці. Особливо вони важливі в періоди цвітіння і плодоношення огірка. Позакореневе підживлення гарні для коригування нестачі елементів живлення у рослин.

Для цього використовують добрива з високою кількістю мікроелементів: Аміно Вікс, Віва, Плантафол, Брексил, Мегафол, Козир, Омекс, Оракул Мультикомплекс і т.д.

При нормованому внесенні добрив, Ви зможете отримати максимальний урожай огірка високої якості.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Марія Чурсіна
Магістр з агрономії. Закінчила ХДАУ. У 2010 році проходила виробничу практику на селекційно-випробувальній станції "Nunhems". У 2011 році працювала агрономом в ПП "Зелений Гектар", який займається вирощуванням саджанців плодових дерев, розсади суниці та овочів. У 2012 році була агрономом в компанії "АгроАналіз". З 2013 року працюю в інтернет-магазині "Супермаркет Насіння".
Оцініть автора
Агро Сіті
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: