Інсектициди проти білокрилки, трипсів, попелиці та цикадки

Засоби захисту рослин

На сьогодні найбільш частіші питання стосуються шкідників капусти, помідор, огірків, перцю та баклажанів. Кричущі проблеми – це білокрилка, трипс, попелиця, цикадки та хрестоцвіті блішки!

Звичайно можна розписувати довго про біологію цих шкідників, однак рішення буде однакове. Схема знищення цих шкідників залежить від площі вирощування. Бо в малих упаковках не всі препарати існують.

Особливості боротьби з сисними шкідниками

  • Для гарного захисту найкраще обробляти овочеві культури з інтервалом 7 днів, мінімум три рази. Необхідність пов’язана з біологією шкідників та їхніми життєвими циклами.
  • Бажано обробляти й ґрунт біля рослин, бо деякі шкідники розвиваються саме там.
  • Ефективність різних препаратів залежить від температури повітря.
  • Ми рекомендуємо застосовувати препарати увечері коли температура дійсно знизиться.
  • Кислотність води для обробки рослин має бути в межах 5,0-6,5 рН. В більш лужному середовищі препарати втрачають ефективність. Тому варто підкислювати воду!

Cхема для великих виробників

  1. Мовенто – 2 рази з інтервалом 7 днів. Рекомендована температура використання +18…+25°С.
  2. Лірум 78, Вертімек 018 ЄС, Акарамік КЕ – 2 рази з інтервалом 7 днів при мінімальній температурі +18°С, а максимальній – до +38°С.
  3. Спінтор – 2 рази з інтервалом 7 днів. Температура застосування препарату знаходиться в межах від +10°С до +25 °С.
  4. Верімарк – підходить для використання через систему краплинного зрошення. Але потрібно завчасно обробляти – за 14-20 днів до появи шкідників.

Корисні поради:

  • В разі низької ефективності одного з препаратів (прояв резистентності) можна використати Актеллік 500. Його температура ефективності від +10°С до +25°С.
  • Норма води не менше 300 літрів на гектар, або 5 літрів на сотку, з обов’язковим використанням прилипачів.
Назва препаратуРівень ефективності від трипсуДіюча речовина
Спінетор, спінеторамСпіретотраматАбамектинПіріміфос-метилЦіантраніліпрол
Спінтор1240 г/л
Мовенто1100 г/л    
Лірум 782  18 г/л 60 г/л
Вертімек 018 ЄС2  18 г/л  
Акарамік КЕ2  18 г/л  
Верімарк – використання через краплинне зрошення3    200 г/л
Ексірель3    100 г/л
Актеллік 5002   500 г/л 
Таблиця ефективності інсектицидів від трипсу

Схема для застосування на середніх чи малих площах вирощування

Ми підібрали препарати для ефективного застосування, які є у продажу в маленьких упаковках.

  1. Актеллік 500 – фосфорорганіка, яка має дуже швидкий період напіврозпаду. Препарат має фумігантну і трансламінарну дію. Що дозволяє проникнути в найпотаємніші куточки рослини. Температура ефективної роботи в межах від +10°С до +25°С.
  2. Повторний обробіток потрібен через тиждень Актеліком або Актофітом чи подібними препаратами (Вертімек 018 ЄС, Акарамік КЕ). Обробку проводять 2 рази з інтервалом 7 днів при мінімальній температурі +18°С, а максимальній – до +38°С. Це препарати біологічного походження з періодом напіврозпаду близько 3 – 5 днів.
  3. Піретроїди – Карате 050 Зеон SC, Децис, Фастак та подібні – це гарні препарати контактного типу. Але вони добре працюють при температурі +10…+20°С і при більш високих температурах швидко втрачають свою ефективність.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сергій Гречаний
Закінчив Національний університет біоресурсів і природокористування за спеціальністю «Агрономія» в 1992 році. Займав посаду агроконсультанта в компанії «Bayer Nunhems» (нині Basf Nunhems) з 1999 по 2003 рік. Має більше 20 років практичного стажу роботи агрономом. Спеціаліст по овочевим культурам, крапельному зрошенню, мінеральних добрив, засобів захисту рослин і біопрепаратів.
Оцініть автора
Агро Сіті
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомити про
guest
1 Коментар
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Крис

Дуже замучила цикадка у цьому році. Навіть від тлі та білокрилки скоріш позбавилась а ніж від цикадки. Підкажіть, ви пишете що потрібно актедіком обробити, а потім актарофітом, аде ж один із них -хімія, другий – біо-препарат. Хіба їх можна чередувати? Чи не нейтралізують вони дії один одного? І актелік начеб то небезпечний для інших комах, та як бути, якщо іде врожай? Його ж не можна у цей період? Бо там термін витримки 20 днів?

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: