Як проростити насіння петунії – три 100% способи

Квіти

Кінець зими – час посіву петунії. Незважаючи на тендітне насіння даних квітів, вони відмінно себе почувають в цю пору року, але вимагають правильного догляду. Для отримання здорових і красивих рослин їх важливо правильно проростити.

Три найбільш ефективних і популярних способи:

  • пророщування за допомогою снігу
  • пророщування з використанням мішковини
  • створення класичного парничка

Детальніше про ці способи, відгуки про них і особистому досвіді автора докладніше в даній статті.

Спосіб №1. Пророщування за допомогою снігу

Як правило, основа пророщування насіння петуній полягає в створенні парника. Кожен метод допомагає, за допомогою невеликих хитрощів, спростити собі пророщування і не втратити посіяне насіння «із виду».

Один з варіантів – використання снігу. Алгоритм дій такий:

  1. Підготуйте контейнер, в залежності від кількості насіння і помістіть туди субстрат.
  2. Поверх субстрату укладіть шар снігу, товщиною близько 1 см. Можете акуратно розрівняти його лопаткою, щоб не залишилося занадто великих грудочок.
  3. Далі рівномірно висипайте насіння петунії на поверхню. Головний плюс використання снігу якраз в тому, що на ньому ви зможете чітко побачити насіння і злегка зрушити його розташування, якщо в одному місці виявиться занадто багато матеріалу.
як проростити насіння петунії снігом

4. Зверху насіння не присипайте, як тільки сніг розтане, він «втягне» насіння в землю на потрібну глибину.

5. Прикрийте контейнер прозорою кришкою з пластика або скла і залиште в світлому теплому місці. Подальший догляд полягає лише в щоденному провітрюванні і поливі посівів. Будьте особливо уважні з поливом: пересушувати грунт не можна, тому регулярно проводьте зволоження під корінь (не зачіпаючи листочки) або в піддон. Як тільки листочки упрутся в кришку – зніміть її.

Будьте уважні: не зволожуйте субстрат перед тим, як сипати на нього сніг. Оскільки сніг незабаром розтане – це додатково зволожить грунт і на поверхні може утворитися калюжа. Насіння може вимокнути.

Головна перевага методу: дуже просто працювати з насінням, яке добре помітне на поверхні снігу. Воно розташується рівномірно і пізніше петунію буде зручно пікірувати.

Головний мінус методу: опадів може просто не бути в необхідний період зими, плюс взятий з вулиці сніг не стерильно чистий і піддає, нехай і малому, але ризику захворювань майбутні квіти.

Спосіб №2. Пророщування з використанням мішковини

Фактично, даний метод дуже схожий з методом №3, проте в даному випадку використовуються трохи інші матеріали. Порядок дій такий:

  1. У контейнер помістіть субстрат і розподіліть його рівним шаром.
  2. Висипте насіння на світлу поверхню або аркуш паперу і візьміть дві зубочистки.
  3. Намочіть одну зубочистку, а другу залиште сухою. До мокрої насіння буде відмінно прилипати, завдяки чому ви можете в потрібній кількості перенести насіння з поверхні на субстрат. Відчепити або струсити насіння допоможе суха зубочистка.
чим вкрити посіви квітів

4. Після розміщення насіння, закип’ятіть приблизно стакан води (або більше, в залежності від обсягів посіву). Акуратно полийте теплою водою насіння (приблизно 1 ч.л. на насіннячко).

5. Накрийте контейнер мішковиною і залиште на 7-10 днів в теплому місці, щодня провітрюючи і зволожуючи грунт.

6. Перемістіть розсаду вже під світло, без мішковини і не забувайте поливати. Схожість буде висока і якісна.

Головна перевага методу: даний спосіб рекомендують дуже багато квітникарів, до того ж використання зубочисток особливо зручне при вирощуванні петуній в окремих ємностях, касетах.

Головний мінус методу: важливо підбирати оптимальну температуру для поливу насіння під час посадки, інакше це може згубно позначитися на якості матеріалу.

Спосіб №3. Створення міні-парничка. Особистий досвід автора

Прикрасити офіс ми з колегами вирішили самостійно вирощеними квітами. Для посіву використовували Лімбо бургунді і Танго синя зірка. Для пророщування насіння вирішили скористатися найпростішим методом – створенням міні-парничка.

Використовували звичайні пластикові контейнери з кришкою, куди помістили субстрат для петуній (використовували субстрат Універсальний). Шар субстрату становив приблизно 2-3 см. Зволожили його теплою водою.

Крок 1. По поверхні субстрату розподілили насіння. Зіграло на руку і те, що насіння від виробника були пофарбованими – завдяки цьому їх можна було легко побачити на поверхні землі. Насіння не присипали землею, щоб йому було простіше прорости.

Крок 2. Контейнери закрили, позначивши для себе на кришці назву і дату посіву і залишили на підвіконні (найсвітліше місце), недалеко від батарей. Необхідно відзначити, що, якщо плануєте пророщувати насіння на підвіконні, стежте щоб воно (вікно) не продувало і не було холодним – інакше насіння замерзне.

як проростити насіння петунії

Після того як насіння проклюнулися, кожен день ми зволожували посіви у міру підсихання грунту і провітрювали їх (відкривали кришку на проміжок часу від 10 до 40 хвилин).

Зверніть увагу: видаляйте конденсат з кришки, якщо він утворюється, для того щоб краплі не падали на паростки.

Крок 3. Перші сходи з’явилися через 5 днів після посіву, пікіровку ж проводили через 45 днів, з використанням субстрату Master від Valagro. Розсада виросла здоровою і красивою, насіння, що не зійшло не було.

Головний плюс методу: недорогі матеріали, які просто знайти і простий алгоритм дій.

Головний мінус методу: очевидних недоліків немає, можливо естетично пластикові контейнери можуть бути не дуже приємні очам, проте їх можна просто замінити чим-небудь більш витонченим.

як виростити петунії з насіння

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Анастасія Хахалева
Понад п'ять років досвіду роботи в друкованих виданнях. З 2015 по 2019 рік - головний редактор журналу «Супермаркет Насіння» і менеджер зі зв'язків з громадськістю, у зв'язку з чим обробляю і аналізую дані про товари, їх популярності і особливості від клієнтів і виробників. Закінчила Таврійський державний агротехнологічний університет за спеціальністю організація с / г виробництва. Магістр економіки, торгівлі і біржової діяльності.
Оцініть автора
Агро Сіті
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: