Види бегоній – 25 різновидів про які ви не знали

Квіти

Рослина бегонія – прикраса і радість багатьох будинків і квартир. У сімействі бегонієвих налічується більше 1500 рослин. Серед декоративних сортів існує понад 1000 різновидів. Ми підібрали для вас 25 різновидів, які напевно здивують вас не тільки своєю різноманітністю, а й красою!

Для зручності сорти поділені за способом зростання (кущові або садові, ампельні, бульбові або кореневі, декоративні або садові) і зовнішнім особливостям (по забарвленню, формі і розміру листя).

Бегонія кущова або садова

Називається так завдяки формі зростання. Дуже проста у вирощуванні, через що досить популярна. У домашніх умовах цвіте круглий рік, висота куща може варіюватися від 10 см до 3 м. Не зможе порадувати вас великими квітами, зате їх буде неймовірно багато.

Найкраще підійде для вирощування в горщиках на підвіконні або прикрасі клумб на вулиці. Одні з найпрекрасніших різновидів даної бегонії – Фуксієвидна і Коралова.

Фуксієвидна – відома завдяки своєму незвичайному кольору. Палітра одного куща може варіюватися від рожевого до насичено-червоного.

Коралова – ніжного відтінку, листя мають невеликі сріблясті вкраплення. Квіти маленькі, але дуже красиво виглядають в суцвіттях.

бегонія садова
Коралова і фуксієвидна бегонії

Ампельна бегонія

Ампельную бегонію можна сміливо назвати квітковим водоспадом. Спадаючі гілки дуже красиво виглядають в підвісних корзинах і кашпо. Пагони можуть досягати 25-40 см в довжину, квіти середнього розміру – до 8-9 см. Ампельна бегонія, в свою чергу, може мати бульби, а може бути листяної форми. У першому випадку її краще вирощувати на вулиці, у другому – в домашніх умовах.

Цвіте така бегонія близько півроку в період літо-осінь.

Серед цікавих різновидів даної бегонії можна виділити Алькор, Іллюмінейшн Уайт, Голден Белконні, Кармен.

бічноквітнуча бегонія
Алькор часто можна сплутати з камелією завдяки формі квітки. Має лососевий колір.
бегонія вічноквітуча
Іллюмінейшн Уайт – біла бегонія з великими махровими квітками. Має тонкі і крихкі стебла.
бегонія ампельна
Голден Белконі порадує великими золотисто-помарнчевими квітками (до 13-14 см). Любить світло і легке притінення.
бегонія види
Яскраво-червоні квіти сорту Кармен часто використовують для прикраси веранд і альтанок, завдяки насиченому відтінку.

Бегонія коренева або бульбова

Сорти цього різновиду підійдуть любителям великих квітів. Ростуть пишно і рясно. Мають гофроване, ворсисте листя різноманітних відтінків зеленого. Цвітуть тривалий період – з весни до кінця осені. Величезним плюсом любителям бегоній стане також те, що бульба не зникає, а лише стає більше з року в рік.

Однозначно варто звернути увагу на сорти Кельблютрот, Примадонна, Пікоті, Мармората.

бегонія розмноження
Пишні червоні квіти Кельблютрота затьмарять навіть троянди і жоржини
розмноження бегонії
Махрові квітки різних відтінків і химерна форма листя відрізняють сорт Примадонна
цибулева бегонія
Пікоті виділяються яскравою облямівкою по краю пелюсток, яка різко контрастує з основним кольором
бегонія цибулева
Мармората – неймовірно красивий сорт. Має білі квіти з рожевими або червоними прожилками і облямівкою

Бегонія декоративнолиственна

Практично, декоративною бегонією є будь-який різновид даної квітки, що вирощується в домашніх умовах. Однак в даному підвиді мова йде скоріше про тих улюбленців, які відрізняються незвичайною формою і забарвленням саме листя.

Підвид невибагливий і особливо цінується за простоту в вирощуванні. Як правило зростає в формі куща або невеликого «деревця». Листя ж мають найрізноманітнішу форму і забарвлення: округлі, злегка незграбні, практично трикутні; темно-бордові, зелені, жовті.

Особливо яскраво виділяються сорти Маллет, Плямиста, Каролінолистна, Металева, Королевська.

бегонія домашня
Маллет
бегонія декоративнолиственна
Плямиста
бегонія кімнатна
Каролінолистна
бегонія різновиди
Металева
різновиди бегонії
Різнобарв’я королівських

Маллет – має вираженої форми листя, іноді з невеликими вкрапленнями білого або інших кольорів.

Плямиста бегонія росте у формі куща, іноді називається ангельською завдяки формі листа. Листя повністю покрите різноманітними вкрапленнями.

Каролінолистна – «старожил» домашніх бегоній. Має жовто-зелене забарвлення листя з яскраво-вираженими прожилками. Цвіте в зимовий період (початок-середина лютого).

Назва Металевого сорту говорить сама про себе. З тильного боку листя красиво відливають помітним металліком, хоча знизу, як правило, бордові або зеленуваті.

Королівські бегонії або ж Рекс – особливий сорт, що відрізняється формою (іноді званою вушком). І нехай квітки даного виду бегоній досить невиразні, їх листя ні з чим не переплутати – бахромчасте, цікаве, з різноманітними розмальовками воно завжди вирізняється з-поміж інших.

Бегонія манжетна

Листя цього сорту не дарма асоціюють з елементами одягу, називаючи його бегонією манжетною або комірцевою.

Вони дійсно схожі за формою. Велике листя світло-зеленого кольору має злегка незграбну форму, але дуже елегантний вигляд. Деякі різновиди, як та що на фото, мають ще невеликі “рюшики”.

Дана бегонія вважається середньою, досягає в довжину 60 см (або менше, залежно від сорту). Квіти невеликі, зібрані в суцвіття. Цвіте зазвичай взимку. Досить невибаглива: не любить прямих сонячних променів, не потребує занадто частого поливу.

манжетна бегонія

Бегонія борщівниколистна

борщівниколистна бегонія

Розкішне листя даного сорту може досягати 30 см! Багато хто плутає цей різновид з манжетним, проте ключова відмінність борщівниколистної в форму й розмірі листя.

Він буває зеленого і червоно-бурого відтінків, з невеликою ворсистістю на поверхні, але сильною на стеблі. Має вкраплення темних або світлих плям по центру.

Для того щоб отримати пишні листки, рекомендується тримати цю бегонію в добре освітленому місці і підтримувати достатній рівень вологи в грунті.

Бегонія червонолистна або Фіста

Яскравий представник серед листових бегоній. Дивлячись на лицьову сторону листя даної бегонії можна здивуватися – адже воно зовсім не відповідає назві!
Воно має округлу форму і насичений зелений колір зверху. Однак якщо подивитися на зворотню його сторону все стає зрозуміло – воно покрите червоним. Глянцеві, немов покриті воском, листя мають злегка ребристу облямівку.

рослина бегонія

Випускає маленькі квіточки ніжно-рожевого кольору. Дуже компактна, але трохи більш примхлива ніж інші листоподібні сорти. Любить полив і погано переносить перестановки.

Крупноквіткова бегонія

Від великого листя до великих квіток. Якщо ви любитель великої кількості фарб суцвіть, тоді ця махрова бегонія для вас. Деякі вищезазначені різновиди (наприклад, ампельні Мармората і Голден Вейв) також відносяться до цієї категорії. Суцвіття в даному випадку можуть досягати 20-30 см при вирощуванні в вуличних умовах і трохи менше в домашніх.

Ось ще кілька сортів, які порадують великими квітами: Дарк Ред, Діана Віньярд, Фімбріата, Махрова.

бегонія крупноквіткова
Дарк Ред – дуже схожа з півоніями. Квітка досягає 9-10 см. Зростає невеликим (14-15 см) кущиком. Має глибокий червоний відтінок.
сорти бегонії
Діана Віньярд – складчасті пелюстки білих квіток нагадують плаття. Крупний сорт – діаметр до 20 см.
бегонія квітуча
Фімбріата – це безліч щільно набитих, пишних квіток різноманітних забарвлень. Схожа на гвоздику.
бегонія махрова
Махрова бегонія – отримала назву завдяки структурі і поверхні квітів. Має однотонне забарвлення в різній палітрі.

Бегонія болівійська

Дуже незвичайна для ока бегонія. Її листя зубчасте, витягнуте і яскраво-зелене. Квіти ж, до того, як розкриються, більше нагадують дзвіночки. Бувають рожевих, помаранчевих, червоних відтінків.

Доросла рослина болівійської бегонії може досягати 30-50 см в довжину. Сорти цієї квітки названі в основному в честь справжнього місця зростання: Санта Круз Сансет, Копакабана, Босса-Нова.

сорти бегонії
Санта Круз Сансет має квіти відтінку заходу сонця (помаранчево-червоні, кольору фуксії). Середньої довжини, дуже розлога.
бегонія вулична
Копакабана яскраво-червоного забарвлення. Цвіте рясно, менш вибаглива ніж інші сорти болівійської бегонії.
кущова бегонія
Босса-Нова має різноманітні варіанти забарвлення (жовта, біла, помаранчева і т.д.), цвіте аж до морозів.

Бегонія каудексна або бегонія дрега

Як і болівійська, порівняно недавно з’явилася на просторах нашої країни.

Вигідна її відмінність – це хороша переносимість нестачі світла і прямих сонячних променів, невибагливість до вологи.

Завдяки потовщенню – каудекс – близько основи стебла (звідси і назва каудексна), вона, як сукуленти, може довго перебувати без води і залишається простою у вирощуванні.

Її можна залишити рости природним чином або ж сформувати красивий бонсай. Випускає мініатюрні білі квіти.

каудексна бегонія

Безумовно, це далеко не весь перелік існуючих бегоній. Ви завжди можете вибрати підвид, що подобається і зануритися в різноманітність сортів цієї прекрасної квітки. Додаємо невелику галерею сортів, які не ввійшли в класифікацію:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Анастасія Хахалева
Понад п'ять років досвіду роботи в друкованих виданнях. З 2015 по 2019 рік - головний редактор журналу «Супермаркет Насіння» і менеджер зі зв'язків з громадськістю, у зв'язку з чим обробляю і аналізую дані про товари, їх популярності і особливості від клієнтів і виробників. Закінчила Таврійський державний агротехнологічний університет за спеціальністю організація с / г виробництва. Магістр економіки, торгівлі і біржової діяльності.
Оцініть автора
Агро Сіті
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: