Види квасолі розрізняються за формою, розміром та кольором бобів. Залежно від способу споживання квасоля ділиться на спаржеву та зернову (лущильна). Що стосується зернових бобів, то в їжу слід вживати тільки сушене насіння після термічної обробки. Разом зі стручковою квасолею в їжу вживають незрілі боби та насіння, оскільки вони позбавлені грубих волокон та шарів пергаменту.
Щоб нашим покупцям було легше вибрати насіння, ми склали список сортів зернової та спаржевої квасолі, що найбільш купуються, у 2020-2021 роках.
- Найкращі сорти спаржевої квасолі
- Серенгеті (Syngenta)
- Крокет (Clause)
- Ягуар (Hazera)
- Палома (Nunhems)
- Пайк (Clause)
- Бергольд (Hortus)
- Фруідор (Clause)
- Скуба (Hortus)
- Фестівал (Rijk Zwaan)
- Бурмен (LibraSeeds/Erste Zaden)
- Найкращі сорти овочевої квасолі на зерно
- Файний Ясь (Яскрава)
- Еурека (Яскрава)
- Ластівка (Украина)
- Петроніла (Semо)
- Червона шапочка (Украина)
- Калінка (Seedera)
- Стрегонта (Hortus)
- Рябушка (Яскрава)
- Перепілочка (Яскрава)
- Рубінова Зірка (Яскрава)
Найкращі сорти спаржевої квасолі
Серенгеті (Syngenta)
Скоростиглий сорт спаржевої квасолі з білим насінням і чудовими смаковими якостями.
Кущ прямостоячий, з високим потенціалом урожайності. Стійкий до вірусу звичайної мозаїки бобових, антракнозу та іржі.
Стручки квасолі розміром до 15 см, помірного темно-зеленого забарвлення з округлими квасолями середнього розміру.
Квасоля спаржевого сорту Серенгеті формує м’ясисті соковиті стручки з високим вмістом цукру. Добре пристосована до механізованого збирання.
Відгук про квасолю Серенгеті від Леоніда А.:
Очень простой в выращивании и очень урожайный гибрид. Выращиваю в двух оборотах – при посеве в начале мая и в июле после уборки лука и чеснока. Кусты не высокие, около 30 см.
Крокет (Clause)
Сортова спаржева квасоля для вживання у свіжому вигляді, консервування та заморозки. Вегетаційний період – 58 днів після сходів насіння.
Рослина прямостояча з високим потенціалом урожайності. Відрізняється широким спектром стійкостей до хвороб BCMV: 1US, BCTV, Psp, Pss, Ua, Xap.
Стручки прямі та однорідні, глибокого темно-зеленого рівномірного кольору, розміром 14-15 см. Фасолини красиві, округлої форми.
Кущова квасоля Крокет підходить для всесезонного вирощування у відкритому та закритому ґрунті.
Ягуар (Hazera)
Рання спаржева квасоля для посіву у відкритому та закритому ґрунті. Термін дозрівання – 55-60 днів.
Прямостояча кущова рослина з високою пластичністю під час вирощування. Відмінно пристосовується до вирощування під час високого температурного режиму.
Кущ формує стручки довжиною близько 15 см, насиченого темно-зеленого відтінку. Урожай призначений для реалізації на ринку свіжих овочів, консервації та заморозки.
Ягуар – це високоврожайний сорт з рівномірним і компактним дозріванням. Сорт стійкий до вірусу квасолі мозаїки.
Палома (Nunhems)
Середньоранній сорт спаржевої кущової квасолі, який можна збирати через 60-70 днів після посіву. Використовується для свіжого ринку, заморожування, перероблення та вирощування на сухе зерно.
Рослина кущова, висотою до 50 см. Має польову стійкість до антракнозу, вірусу 1 і кутастої бактеріальної плямистості квасолі.
Стручки темно-зеленого забарвлення, середньою довжиною 11-12 см. Вирізняються високою однорідністю бобів.
Сорт Палома призначений для ультраранніх та пізніх термінів посіву. Підходить для механізованого збирання.
Пайк (Clause)
Середньостиглий сорт стручкової квасолі для свіжого ринку та перероблення. Період вегетації триває 55 днів від сходів насіння.
Рослина збалансована, прямостояча з вертикальним габітусом. Толерантна до широкого спектра хвороб: BCMV, BCTV, Psp, Pss, Xap.
Стручки вирівняні, однорідні, помірного темно-зеленого кольору, довжиною 10-12 см. Молода квасоля соковита з приємним смаком.
Плюс сорту спаржевої квасолі Пайк у тому, що він формує високий урожай однорідних великих стручків.
Бергольд (Hortus)
Високоврожайний сорт спаржевої квасолі пізнього терміну дозрівання. Від сходів до повної біологічної стиглості минає – 80-90 днів.
Рослина кущового типу, компактна, середньою висотою 40 см. Призначена для посіву у відкритий ґрунт у квітні-травні при температурі ґрунту не менше +10…15°С.
Боби овальної форми, злегка зігнуті, золотисто-жовтого кольору, завдовжки 12-14 см, без пергаментного шару усередині.
Урожай квасолі Бергольд використовується для домашнього приготування, перероблення та заморожування.
Відгук про квасолю Бергольд від Світлани К.:
Отличная фасоль по соотношению цена/качество, осталась очень довольна. Рекомендую!
Фруідор (Clause)
Середньостиглий універсальний сорт, який готовий до збирання через 56 днів після посіву насіння. Квасоля універсального призначення для свіжого ринку та перероблення.
Рослина прямостояча з високим потенціалом урожайності. Має генетичну толерантність до вірусу мозаїки бобових та альтернаріозу.
Стручки однорідні, привабливого жовтого кольору, довжиною 16-17 см. Відрізняються високими смаковими якостями та гарною лежкістю.
Спаржева квасоля Фруідор завдяки гарному товарному вигляду завжди продається на ринку в короткі терміни та за високою ціною.
Скуба (Hortus)
Високоврожайний сорт кущової спаржевої квасолі середнього терміну дозрівання. Вегетаційний період триває 80 днів від сівби до повного дозрівання.
Кущі прямостоячі, висотою 40-45 см. Відрізняються гарною стресостійкістю до негативних погодних факторів.
Боби прямі, темно-зеленого забарвлення, довжиною 12-15 см без пергаментної перегородки. Підходять для виготовлення консервів, використання в кулінарії та заморозки.
Сортова квасоля Скуба висівається у відкритий ґрунт у травні, коли температура ґрунту досягне +10…15°С. Збирання врожаю припадає на серпень-вересень.
Відгук про спаржеву квасолю Скуба від Тетяни Я.:
Фасоль урожайная, кусты небольшие, завязей очень много. По вкусу хорошая.
Фестівал (Rijk Zwaan)
Ранній сорт спаржевої квасолі для посіву у відкритому та закритому ґрунті навесні, влітку та восени. Вегетаційний період – 55 днів.
Рослина в’юнка, добре облиствена, рівномірно обвішана довгими стручками. Потребує підв’язку на шпалеру або коли. Стійка до аскохітозу.
Стручки прямі, вирівняні, зеленого кольору, без волокон, середнім розміром 22-24 см.
Сорт Фестівал відрізняється високими смаковими та товарними якостями, відмінно підходить для свіжого ринку та різних способів перероблення.
Відгук про спаржеву квасолю Фестівал від Івана К.:
Ставлю 5 за смак цієї спаржевої квасолі без жодного сумніву. Краще ми не їли. Дуже смачна та ніжна.
Бурмен (LibraSeeds/Erste Zaden)
Ранній сорт спаржевої квасолі для тривалого зберігання та транспортування. Відрізняється невибагливістю до умов зростання.
Рослина врожайна, стійка до поширених хвороб бобових культур.
Спаржева квасоля зеленого кольору, довжиною 14-16 см. Стручки довго залишаються щільними та соковитими, відрізняються відмінними смаковими якостями.
Сорт спаржі Бурмен підходить для вирощування у відкритому та закритому ґрунті. Квасоля має приємний ніжний смак за різних способів приготування – варіння, тушкування та запікання.
Найкращі сорти овочевої квасолі на зерно
Файний Ясь (Яскрава)
Середньостиглий сорт овочевої квасолі для домашньої кулінарії, перероблення та зберігання у сушеному вигляді. Вегетаційний період – 85-100 днів.
Рослина кущового типу, компактна, висотою до 50 см, легко збирається і не вимагає підв’язки. Має гарну посухостійкість.
Стручки зелені, довжиною до 10 см. У кожному міститься по 4-6 бобів білого кольору.
Сорт Файний Ясь відрізняється гарною врожайністю та посухостійкістю. Призначений для висадки у ґрунт із другої половини травня.
Еурека (Яскрава)
Середньостиглий сорт зернової квасолі для відкритого ґрунту. Технічна зрілість настає через 48-55 днів, а повне дозрівання насіння – 85-100 днів.
Кущ компактний, висотою 35-40 см. Рослина самозапильна, тому їй не потрібна додаткова культура-запилювач.
Боби зеленого кольору, довжиною до 15 см, з великим насінням білого кольору, овальної форми. На кожному кущі формується по 10-12 стручків.
Сорт Еурека стійкий до вилягання та має імунітет до більшості грибкових та бактеріальних хвороб. У їжу використовують недозрілі лопатки та сухе насіння.
Ластівка (Украина)
Ранньостиглий сорт овочевої квасолі, який не вимагає підв’язки для отримання зерна.
Рослина кущового типу, потужна, висотою до 50 см. Показує хорошу стійкість до посухи та основних захворювань.
Стручки кремового кольору з червоними вкрапленнями та довжиною до 15 см. У кожному стручку по 7-8 плямистих квасолин овальної форми.
Сорт квасолі Ластівка виділяється чудовим урожаєм, швидкістю приготування та ніжним смаком.
Петроніла (Semо)
Середньоранній сорт овочевої квасолі, що дозріває через 60-70 днів після насіння. Вирізняється високою врожайністю якісних бобів.
Рослина кущового типу, висотою 50-60 см. Стійка до вилягання і хвороб бобових культур, що часто зустрічаються.
Стручки жовтого кольору, довжиною 8-10 см. Зерна типу “бомбочка”, середнього розміру, овальної форми, білого кольору з відмінними смаковими якостями.
Сорт Петроніла призначений для вирощування на сухе зерно, яке підходить для домашньої кулінарії та зимового зберігання.
Червона шапочка (Украина)
Зерновий сорт квасолі середнього терміну дозрівання, що дає стабільні врожаї на всій території України.
Кущ компактний, висотою близько 35 см, з гарним листям. Рослина не схильна до вилягання.
Стручки світло-жовтого кольору, довжиною до 10-12 см. У кожному міститься по 8-12 зерен, пофарбованих у білий та червоний колір. Пергаментний шар у стулках стручка виражений слабо, тому можна збирати лопатки як спаржеву квасолю.
Квасоля Червона шапочка надійний та продуктивний сорт, з гарним смаком зерна та стійкістю до хвороб.
Калінка (Seedera)
Ранньостигла овочева квасоля з високою потенційною врожайністю. Період від сходів до технічної стиглості триває 55 днів, а до сухого стану насіння – 90 днів.
Рослина кущиста, компактна, середньогілляста, висотою до 40 см. Кущ теплолюбний, стійкий до хвороб, невибагливий у догляді та не вимагає опори.
Стручки зелені, досягають довжини 12 см. У кожному формується до 12 червоних бобів середніх розмірів. Насіння має високі смакові показники.
Овочева квасоля Калінка придатна для механізованого збирання, використовується в консервній промисловості, а також для приготування домашніх страв.
Стрегонта (Hortus)
Овочева квасоля середнього терміну дозрівання, яка готова до збирання через 80 днів після сходів.
Рослина середньоросла, кучерява, висотою 80-100 см. Стійка до вірусних і грибкових хвороб.
Стручки плямисто-рожеві, вигнуті, овальні в розрізі, довжиною 18-20 см, містять по 8 насінин. Квасолини великі, ниркоподібної форми, блідо-рожевого кольору з темними прожилками та фіолетовими плямами.
Сорт Стрегонта вирізняється високою врожайністю, з однієї рослини можна отримати 1 кг продукції. Призначений для свіжого споживання та перероблення.
Рябушка (Яскрава)
Середньостиглий сорт квасолі для відкритого ґрунту з вегетаційним періодом 100-120 днів від посіву до збирання сухого зерна.
Рослина в’юнка, висотою до 3 м, потребує опор. Кущ невибагливий, чудово може прикрасити альтанку або рости вздовж огорожі.
М’ясисті стручки жовто-зеленого кольору, довжиною 11-13 см, підходять для використання в незрілому вигляді як спаржа. У кожному міститься по 10 бобів ниркоподібної форми, бордового кольору на кремовому фоні.
Квасоля Рябушка призначена для домашнього вирощування та приготування борщу, супів, рагу, начинки для пирогів або гарнірів. Сорт підходить для механізованого збирання.
Перепілочка (Яскрава)
Пізньостиглий лущильний сорт квасолі для відкритого ґрунту з дружним дозріванням зерна. Вегетаційний період – 100-120 днів.
Рослина кущового типу, висотою 30-40 см. Показує високу стійкість до вилягання, грибкових захворювань і гнилі.
Стручки жовто-зеленого кольору, довжиною 12-15 см, містять по 10-12 зерен овальної форми, кремового кольору з темними плямами. Квасолини розміром до 2 см і масою до 1,5-2,0 г. Перегородки в бобах відсутні.
Кущова квасоля Перепілочка – це врожайний сорт для домашнього вирощування. Підходить для зимового споживання у вигляді консервів або зберігання у сухому вигляді.
Рубінова Зірка (Яскрава)
Сорт кущової квасолі середнього терміну дозрівання для відкритого ґрунту. Період вегетації триває 90-100 днів від посадки до збирання врожаю.
Кущі потужні, заввишки 40 см. Стійкі до вилягання, а також грибкових захворювань та гнилі. Не ушкоджуються зернівкою.
Жовті стручки довжиною 12-15 см із 8-12 зернами червоного кольору в кожному. Висота кріплення нижнього – 12-14 см.
Рубінова Зірка – це врожайний та невибагливий сорт квасолі для домашнього вирощування. Підходить для ручного та механізованого збору, тому що стійкий до обсипання.
Хороших та врожайних сортів овочевої та спаржевої квасолі дуже багато. Усі вони відрізняються забарвленням і формою бобів, зерен, типом рослин та вимогам до умов зростання. А взагалі виростити квасолю досить легко і просто, і якщо приділити їй належний догляд, вона дасть високий та якісний урожай.
Добре розписано термін визрівання кожної і видові особливості. Зрозуміло що потрібно купувати.Дякуємо
Дякую за відгук