Що таке агроволокно, види і способи застосування

Без категорії

Агроволокно, або по-іншому «спанбонд» – це екологічно чистий полімер, структура якого схожа з натуральним тканинним полотном. Це дозволяє матеріалу «дихати», пропускати сонячні промені, одночасно затримуючи ультрафіолет, віддавати та забирати вологу в необхідних, для створення ідеального мікроклімату, пропорціях.

Всього якихось 10-15 років тому в нашій країні не знали, що таке агроволокно, хоча в Європі, вже в 90-х роках минулого століття, під ним було приховано понад 45% посадкових площ. Європейці відразу відчули вигоду від його використання. У даній статті ми розглянемо види агроволокна, їх переваги та способи застосування.

Агроволокно – переваги і недоліки

фото салаты на агроволокно
Мульчування грунту під салати
 1. Унікальна структура агроволокна сприяє підвищенню температури ґрунту на грядках, завдяки чому стимулюється ріст і життєздатність культур. Тому при вирощуванні рослин під агроволокном можна отримати урожай на 2-3 тижні раніше.
 2. Захист овочевих культур, ягідників, квітів і плодових дерев від пошкоджень комахами та птахами.
 3. Тканий матеріал запобігає застою повітря в парниках, оскільки відмінно пропускає повітря.
 4. Збереження посівів від весняних заморозків і примх природи (град, суховії, спека).
 5. Запобігання росту бур’янів на грядках.

До недоліків можна віднести тільки додаткові грошові витрати на агроволокно, але натомість у використанні даного матеріалу є маса переваг, які відразу окупляться.

Для чого застосовується агроволокно

 • Укриття рослин від заморозків, шкідників і негативних погодних умов;
 • Мульчування ґрунту;
 • Захист дерев, кущів і багаторічних рослин від морозів взимку;
 • Укриття теплиць, парників і тунелів.

Види агроволокна

На сьогодні, кваліфікованими підприємствами налагоджений випуск кількох видів агроволокна, що мають різні види та класифікації. По-перше, полотно випускається в чорному і білому кольорах. По-друге, матеріали мають різну щільність, яка залежить від питомої ваги використаного матеріалу на 1 квадратний метр. Тобто, чим нижче цифра в грамах на м2, тим тонше волокно.

Види агроволокна по щільності

 • Агроволокно вагою від 17 до 23 г/м2 – це легкий матеріал, який зможуть підняти навіть самі тендітні зростаючі рослини. Спанбод має високу світловіддачу (до 80%) і відносно низький холодостійкий поріг від -3°С (для 17 г/м2) до -5°С (для 23 г/м2).
 • Агроволокно вагою від 30 г/м2 до 42 г/м2 – це більш щільне і важке полотно, яке гірше пропускає денне і сонячне світло, але спокійно витримує температури від -5°С до -7°С градусів, не боїться граду або снігу. Волокна з такою вагою підходять не тільки для укриття грядок холодною запізнілою весною, але і для формування тунельних парників.
 • Агроволокно вагою від 60 г/м2 витримує температуру в -10°С градусів, стійке проти поривів вітру та інших зовнішніх руйнівних чинників. Як правило, саме таке агроволокно використовують для утеплення теплиць.

Види агроволокна за кольором і способи їх застосування

Біле агроволокно. Це полотно відмінно пропускає світло, тим самим створюючи парниковий ефект. Під час росту, рослини в городі самі підіймають полотно, досить лише послабити його натяг. Біле агроволокно можна використовувати протягом усього року, вибираючи, в залежності від способу експлуатації, полотно необхідної щільності. Наприклад, в саду для захисту дерев і чагарників готують ковпаки з білого агроволокна щільністю 60 г/м2.

Чорне агроволокно. Даний матеріал використовується виключно в цілях мульчування, оскільки через ефект відштовхування сонячних променів, під таким покриттям рости нічого не може. Воно добре пропускає вологу і повітря, що дає можливість створювати оптимальні мікроклімат і живильне середовище для кореневої системи культурних рослин.

Мульчувальне агроволокно натягують на місці майбутніх грядок, потім роблять в ньому прорізи, в які висаджують розсаду або насіння. Таким чином, в ріст йдуть тільки культурні посадки, а бур’яни, внаслідок нестачі сонячного світла, гинуть.

Ще один плюс на користь чорного мульчуючого агроволокна – це естетичний вигляд продукції. Овочі і ягоди завдяки тому, що не стикаються з поверхнею землі, не гниють і залишаються чистими. Особливо це актуально при вирощуванні ягід полуниці. Найбільшою популярністю в аграріїв користується чорний спанбонд в 50-60 г/м2. Полотно, що має вагу понад 60 г/м2 називають також агротканиною та для її виготовлення використовується трохи інша технологія.

Чорно-біле агроволокно. Це полотно, яке так само як і чорне призначене для мульчування. Єдина відмінність між ними – це білий колір з одного боку. Призначенням білого боку чорно-білого агроволокна є відбивання надмірного сонячного світла в спекотні дні. Це допомагає захистити від перегріву кореневу систему. Найчастіше його використовують на полуниці та овочевих культурах.

фото агроволокно черно-белое
Посадка полуниці на агроволокно

Використання ж білого і чорного агроволокна одночасно не тільки спрощує процес догляду за рослинами, але і значно підвищує їх врожайність. Якщо ви хочете придбати агроволокно ви завжди можете звернутися до наших продавців-консультантів за консультацією і підібрати все необхідне на свій смак в нашому інтернет-магазині «Супермаркет Насіння»!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Все для Микрозелени
Марія Чурсіна
Магістр з агрономії. Закінчила ХДАУ. У 2010 році проходила виробничу практику на селекційно-випробувальній станції "Nunhems". У 2011 році працювала агрономом в ПП "Зелений Гектар", який займається вирощуванням саджанців плодових дерев, розсади суниці та овочів. У 2012 році була агрономом в компанії "АгроАналіз". З 2013 року працюю в інтернет-магазині "Супермаркет Насіння".
Оцініть автора
Агро Сіті

Написать комментарий

avatar
Фото файли
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
  Підписатися  
Повідомити про

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: